Jak zablokovat internetovou stránku na pc či notebooku a také v prohlížeči Google Chrome. Návod využijete i vy.
Zablokování určitého webu či více stránek se určitě může hodit, pokud třeba vaše dítě tráví mnoho času u videí na Youtube nebo na jiných stránkách, jednoduše je přidáte všechny do seznamu a dokud to zase nepovolíte, dotyčný má smůlu.
Pravda, je to celkem „drastické“ opatření, ale je dobré vědět, že ve Windows tato možnost je.
Rozhodně bych spíše blokoval weby „pro dospělé“, pokud má vaše dítě zcela neomezený přístup na internet, bohužel nejde „vypnout“ všechny nevhodné weby, ale leckdy bude stačit, když se podíváte do historie v prohlížeči a pokud by se tam vyskytly stránky, které jsou škodlivé, zavirované nebo jinak „špatné“, rozhodně je do seznamu, který popisuji níže, doporučuji přidat.
Jak zablokovat webovou stránku na počítači ve Windows
Do vyhledávání napište notepad, což je Poznámkový blok. Poté na něj klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte první možnost Spustit jako správce.
Přes volbu Soubor a Otevřít vyhledejte soubor hosts.
Přesná adresa je C: > Windows > System32 > drivers > etc > hosts
Nezapomeňte si zapnout volbu vpravo dole Všechny soubory, jinak v této složce nic neuvidíte.
Následně tento soubor otevřete.
Přesně jak vidíte na obrázku, zadejte adresy webu/ů, které chcete zakázat. Je třeba je tam dát ve formátu, jak je vidět níže, protože třeba adresa Youtube.com otevřít nepůjde, ale www.youtube.com ano, tak abyste to měli vypnuté komplet :)
Nakonec nezapomeňte tyto úpravy uložit – CTRL+S nebo přes volbu Soubor – Uložit.
Poté zkuste ve webovém prohlížeči webovou stránku otevřít a pokud jste vše udělali správně, zobrazí se tato obrazovka oznamující chybu spojení o konkrétního webu.
Pro odblokování použijte opačný postup.
Jak zablokovat internetovou stránku v Google Chrome pomocí BlockSite
BlockSite je rozšíření pro Chrome (ale i pro Firefox nebo Edge), kde lze poměrně jednoduše „naklikat“, co vše zakázat. Ale to už je standardní aplikace, kterou si může zkušený „domácí malý ajťák“ smazat, takže bych opravdu raději doporučil variantu „hosts“ jak popisuji výše.
Buďte první kdo přidá komentář